poniedziałek, 5 grudnia 2016

Przygotowania do Świąt :)

U nas w domu już bardzo zimowo i świątecznie. Lampki na oknach, gwiazdki w witrynkach na książki. Nawet nasz kartonowy jelonek zyskał świąteczne oprawę. Ramki w kuchni, wyłożone już szaro-białym papierem, tylko czekają na świąteczne wycinanki.

Od listopada, z Babcią, szykujemy też ozdoby choinkowe. Miały zawisnąć na drzewku, jakieś 500 km od nas... ale plany uległy zmianie. Babcia spędzi z nami Święta :)))) 


A tu jedna z ozdóbek, na specjalne życzenie mojej Babci :) włóczka: jeans yarn art
szydełko: 2,5 mm
wzór: Fairy Garden (bezpłatny)


Babcia jest mistrzynią szycia i dziergania. Chętnie uczy się nowych technik (mimo skończonych 88 lat!) Ale z szydełkiem jakoś Jej nie po drodze... więc po prostu składa u mnie zamówienia :)

8 komentarzy:

 1. Cudne są te grzybki ;)
  Zawsze się zastanawiałam, skąd u nas ta tradycja z grzybkami na choince... Ale i tak uważam, że wygląda to uroczo :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Grzybków jeszcze nie robiłam, a te są takie urocze :). Zazdroszczę Babci :), niech zdrowie, siły i zamiłowanie do robótek nie opuszczą Jej jeszcze wiele lat :). Bardzo jestem ciekawa tych świątecznych wycinanek. Pochwalisz się?

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne grzybki i super, że będziecie razem z Babcią. Ja mam nadzieję, że też dam radę się wybrać na święta do PL i zobaczyć stare kąty.
  Buziaki!:))

  OdpowiedzUsuń
 4. jakie ładne :) pamiętam jak kiedyś dostałam pod choinkę takie szklane grzybki,były ogromne,teraz został mi tylko jeden

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczne grzybki.
  To dzięki ozdobom święta są tak magiczne :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale fajne! To łap za szydełko zrób nowe w tym roku. Pozdrawiam serdecnzie. A grzybki są prześliczne

  OdpowiedzUsuń