wtorek, 17 października 2017

Pajęczyna, czyli przygotowań do Halloween cześć I:)

Październik to u mnie czas szydełkowego przygotowania do Halloween. W tym roku w planach nietoperze i pająki. No to zaczęłam od pąjęczyny :)

Wzór na pajęczynę znalazłam na blogu DIY - zrób to sam, w ramach Cyklicznego Szydełka. Wcześniej już, w ramach tej zabawy, robiłam muchomorki, a daaawno temu też włóczkowe ciasteczka.


A o to moja pajęczynka :)włóczka: niewiadomego pochodzenie - grubości mniej więcej Kocurka,  dość sztywna przez srebrną nitkę
szydełko: 2,5 mm
wzór: tu


Moja pajęczyna jest trochę większa niż we wzorze, ale chciałam wykorzystać ją jako serwetę na stół. Powiększałam ją dodając w każdym segmencie po 3. oczka. Potem zmieniłam podwójne słupki na potrójne - i dodawałam już po 4. oczka łańcuszka.
5 komentarzy:

 1. CUDOWNA! Wow, no świetnie wyszła i jeszcze ta srebrna nitka! Genialne. Dziękuje za udział w Cyklicznym Szydełku. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie Ci wyszła ta pajęczyna:) a w tej scenerii to jak prawdziwa wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pająków nie lubię od dzieciństwa, kiedy dosyć mocno mnie pogryzły :). Ale tworzone przez nie pajęczyny to mistrzostwo :). Twoja jest wspaniała, już widzę z jaką zazdrością zerkają na nią wszystkie pająki w okolicy :D.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna pajęczynka:) Przyszłam pogratulować wygranej w Cyklicznym Szydełku. Nie brałam tam udziału ale obserwowałam.Chyba jestem pierwsza z gratulacjami:)

  OdpowiedzUsuń
 5. odkąd pamiętam - lubiłam
  motyw pajęczyny - często
  jakieś jej wariacje moje
  lalki przemycają w ciuchach,
  jak choćby Icy Doll czy Blajte :)

  roziskrzona niczym kropelkami
  rosy - sieć pręży się i kusi!

  OdpowiedzUsuń